Остонада "Марказий Осиё - Хитой" (C5+1) фуқаро авиацияси соҳасида ҳамкорлик бўйича ишчи гуруҳининг иккинчи коференцияси ўтказилмоқда
Тадбирда Қозоғистон, Қирғизистон, Тожикистон, Туркманистон, Ўзбекистон ва Хитой Халқ Республикаси авиация маъмуриятлари раҳбарлари, фуқаро авиацияси агентликлари ва аэронавигация хизматлари вакиллари, аэропортлар ва авиакомпаниялар раҳбарияти иштирок этмоқда.
Конференция кун тартибига кўра парвозлар хавфсизлигини таъминлаш, транспорт-транзит интеграциясини ривожлантириш , авиация мутахассисларининг малакасини ошириш, Хитой ва Марказий Осиё давлатлари орасидаги халқаро йўналишлар тармоғини кенгайтириш, янги технологияларни жорий этиш, экологик барқарор авиацияни ривожлантириш соҳасидаги ҳамкорликнинг асосий масалалари киритилган.

В Астане проходит вторая конференция Рабочей группы по сотрудничеству в сфере гражданской авиации "Центральная Азия - Китай" (С5+1)
В мероприятии принимают участие руководители авиационных администраций Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана и Китайской Народной Республики, представители агентств гражданской авиации и аэронавигационных служб, а также руководство аэропортов и авиакомпаний.
В повестку дня конференции включены ключевые вопросы сотрудничества в области обеспечения безопасности полетов, развития транспортно-транзитной интеграции, повышения квалификации авиационных специалистов, расширения сети международных маршрутов между Китаем и странами Центральной Азии, внедрения новых технологий и развития экологически устойчивой авиации.