“Ўзавиация” агентлиги директори Тохир Назаров Қатар ва Малайзия давлатлари авиация маъмуриятлари раҳбарлари билан учрашув ўтказди
Жорий йилнинг 25-сентябрь куни ИКАО Ассамблеясининг навбатдаги сессияси доирасида “Ўзавиация” агентлиги директори Тохир Назаров Қатар ва Малайзия давлатлари авиация маъмуриятлари раҳбарлари билан мамлакатларимиз ўртасида ҳаво қатновини ривожлантиришга бағишланган учрашув ўтказди.
Учрашувда халқаро ҳаво транспортининг иқтисодий ривожланиши, икки мамлакатлар ўртасида авиақатновлар сони ва йўналишларини ошириш, ҳаво трассаларининг ўтказувчанлик қобилияти ва самарадорлигини ошириш бўйича ташаббуслар, ИКАОнинг USOAP/USAP аудит дастурлари доирасида ҳамкорлик қилиш ҳамда авиация соҳасида юқори малакали мутахассисларни тайёрлашда ҳамкорлик қилиш масалалари муҳокама қилинди.

Директор Агентства "Узавиация" Тохир Назаров провел встречи с главами авиационных администраций Катара и Малайзии
25 сентября текущего года в рамках очередной сессии Ассамблеи ИКАО директор Агентства “Узавиация” Тохир Назаров провел встречи с руководителями авиационных администраций Катара и Малайзии, посвященные развитию авиасообщения между нашими странами.
В ходе встречи обсуждены вопросы экономического развития международного воздушного транспорта, увеличению количества и маршрутов авиасообщения между двумя странами, повышению пропускной способности и эффективности воздушных трасс, сотрудничеству в рамках аудиторских программ USOAP/USAP ИКАО, а также сотрудничеству в подготовке высококвалифицированных специалистов в области авиации.