Янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикаси Конституцияси
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Фуқаро авиацияси агентлиги ходимлари учун Ўзбекистон Республикасининг янги таҳрирдаги Конституцияси мазмун мохиятига бағишланган тарғибот тадбири ўтказилди. Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 8-майдаги “Янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикаси Конституциясини амалга ошириш бўйича биринчи навбатдаги чора-тадбирлар тўғрисидаги” ПФ-67-сон Фармони билан Янги таҳрирдаги Конституциясидан келиб чиқадиган вазифаларни амалга ошириш бўйича тадбирларни ўз ичига олган дастур тасдиқланган.
Тадбир давомида “Ўзавиация” агентлиги директори Т.Назаров сўзга чиқиб, янги таҳрирдаги Конституция мамлакатимиз тараққиети учун ва жамиятни яна-да ривожлантиришнинг устувор йўналишларини белгилаб беришга ҳизмат қилаетганлигини алоҳида белгилаб ўтдилар.
Мазкур тадбирда Тошкент давлат юридик университети катта уқитувчиси Ф.Самиғжанова ва Жамоат хавфсизлиги Университети юридик фанлар доктори профессор С.Рахмонва ва ИИВ Академияси кафедра бошлиғи, дотцент З.Жаббаровлар ўз маърузалари билан иштирок этдилар.

Конституция Республики Узбекистан в новой редакции
Сотрудникам Агентства гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан проведено информационное мероприятие, посвященное содержанию новой редакции Конституции Республики Узбекистан. Указом Президента Республики Узбекистан от 8 мая 2023 года «О первоочередных мерах по реализации Конституции Республики Узбекистан» №ПФ-67 утверждена программа, содержащая меры по реализации возникающих задач Конституции Республики Узбекистан в новой редакции. В ходе мероприятия выступил директор агентства "Узавиация" Т.Назаров, который подчеркнул, что новая редакция Конституции позволила определить приоритетные направления развития нашей страны и дальнейшего развития общества.
В мероприятии со своими лекциями приняли участие Ф.Самигжанов - старший преподаватель Ташкентского государственного юридического университета, С.Рахмонова - профессор, доктор юридических наук Университета общественной безопасности, З.Джаббаров - заведующий кафедрой Академии МВД, доцент.