Hindistonning “IndiGo”, Polshaning “LOT Polish Airlines” va Malayziyaning “Malindo Airways” aviakompaniyalari O‘zbekiston Respublikasiga muntazam aviaqatnovlarni amalga oshirish uchun ruhsatnoma oldi
O‘zbekiston Respublikasi va tegishli davlatlar o‘rtasida havo qatnovi to‘g‘risidagi hukumatlararo Bitim asosida “O‘zaviatsiya” agentligi tomonidan quyidagi aviatashuvchilarga O‘zbekiston Respublikasiga muntazam parvozlarni amalga oshirish uchun Ekspluatatsion ruxsatnomalari berildi:
Hindistonning “IndiGo” aviakompaniyasiga Dexli -Toshkent-Dexli yo‘nalishida A-320NEO va A-321 NEO havo kemalarida;

Иностранные авиакомпании “IndiGo” (Индия), “LOT Polish Airlines” (Польша) и “Malindo Airways” (Малайзия) получили разрешения на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан
На основании межправительственных соглашений о воздушном сообщении Республики Узбекистан с соответствующими странами Агентством «Узавиация» выданы Эксплуатационные разрешения на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан следующим иностранным авиаперевозчикам:
авиакомпании “IndiGo” (Индия) по маршруту Дели – Ташкент – Дели на ВС типа А-320NEO и А-321 NEO;
авиакомпании “LOT Polish Airlines” (Польша) по маршруту Варшава – Ташкент – Варшава на ВС типа Боинг-737-8MAX;
авиакомпании “Malindo Airways” (Малайзия) по маршруту Куала Лумпур – Ташкент – Куала Лумпур на ВС типа А-330.