“Jonajon o‘zbek tilim” – “O‘zaviatsiya” agentligida diktant o‘tkazildi
O‘zbek tili bayrami kuni – 2025-yil 21-oktyabr munosabati bilan “O‘zaviatsiya” agentligida “Jonajon o‘zbek tilim” mavzusida diktant tashkil etildi.
Tadbirning maqsadi — xodimlarning davlat tilida ish yuritish madaniyatini oshirish, savodxonlik va fikrlash doirasini kengaytirishdan iborat bo‘ldi.
Tadbir davomida agentlik ishchi-xodimlari faol ishtirok etishdi. Diktant orqali ishtirokchilarning savodxonlik darajasi, nutq madaniyati va yozma ifoda ko‘nikmalari baholandi.
Mazkur tashabbus o‘zbek tilining davlat tili sifatidagi maqomini mustahkamlash, uni har bir sohada, jumladan, aviatsiya sohasida ham keng qo‘llashga xizmat qiladi.

«Дорогой мой узбекский язык» - в Агентстве «Узавиации» проведен диктант
В связи с Днем праздника узбекского языка - 21 октября 2025 года в Агентстве «Узавиация» был организован диктант на тему «Мой дорогой узбекский язык».
Цель мероприятия - повышение культуры ведения делопроизводства на государственном языке, расширение кругозора и грамотности сотрудников.
Сотрудники агентства приняли активное участие в мероприятии. С помощью диктанта оценивался уровень грамотности, культура речи и навыки письменного выражения участников.
Данная инициатива будет способствовать укреплению статуса узбекского языка как государственного, его широкому применению во всех сферах, в том числе в авиации.