Коррупцияга қарши курашиш ва хуқуқий тарғибот
2022 йил 10 ноябр  “Ўзавиация” агентлиги ходимлари “Коррупцияга қарши курашиш ойлиги" ва "Ҳуқуқий билимларни ошириш куни"га бағишланган тадбирда иштирок етишди. Агентликка Тошкент юридик университетининг Давлат ва ҳуқуқ назарияси профессори Ф.Мухиддинова ва Миробод тумани Маънавият бўлими ходими Н.Пулатова таклиф етилди.
Тадбирда қонунчиликнинг енг муҳим янгиликлари, жумладан, меҳнат қонунчилиги янгиликлари,  коррупцияга қарши курашиш масалалари муҳокама қилинди, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги томонидан тайёрланган тақдимот материаллари намойиш етилди.

Противодейстия коррупции и правовая пропаганда
10 ноября 2022 г. работники Агентства «Узавиация»  приняли участие  в  мероприятии, посвящённом «Месяцу противодейстия коррупции» и «Дню повышения правовых знаний». В  Агентство были приглашены  профессор теории государства и права Ташкентского юридического университета Ф.Мухиддинова и  сотрудник отдела духовности Мирабадского района  Н.Пулатова.
Были обсуждены важнейшие новости законодательства, в том числе  трудового,  антикоррупционные вопросы. В ходе мероприятия  были  продемонстрированы презентационные материалы, подготовленные Министерством юстиции Республики Узбекистан.