«Ўзавиация» агентлиги вакиллари Грециянинг Афина шаҳрида бўлиб ўтган ИКАОнинг “Расмиятчиликларни соддалаштириш” бўйича навбатдаги йиғилишида иштирок этишди
«Ўзавиация» агентлиги вакиллари жорий йилнинг 12 март куни Грециянинг Афина шаҳрида бўлиб ўтган ИКАОнинг “Расмиятчиликларни соддалаштириш” (Facilitation) бўйича стандарт ва тавсияларини давлатлар қонунчилигига тадбиқ этиш билан боғлиқ минтақавий ишчи гуруҳининг навбатдаги йиғилишида иштирок этишди.
Йиғилиш ИКАОнинг Европа ва Шимолий Атлантика бюроси, Европа Фуқаро авиацияси Конференцияси ҳамда Греция Фуқаро авиацияси ташаббуслигида ташкил этилди ва унда 30 дан ортиқ давлат авиация маъмурияти раҳбарлари ва турли ташкилотларнинг вакиллари иштирок этишди.
Йиғилишда иштирок этиш ИКАОнинг “Расмиятчиликларни соддалаштириш” бўйича стандарларни бажаришда самарали давлат назоратини қўллаш юзасидан халқаро амалиёт ўрганилди.

Представители Агентства «Узавиация» приняли участие в очередном заседании региональной группы ИКАО по внедрению стандартов и рекомендаций «Упрощение формальностей» (Facilitation)
Представители Агентства «Узавиация» приняли участие в очередном заседании региональной группы ИКАО по внедрению стандартов и рекомендаций «Упрощение формальностей» (Facilitation) состоявшемся в Афинах (Греция) 12 марта 2024г.
Встреча была организована по инициативе Европейского и Североатлантического бюро ИКАО, Европейской конференции гражданской авиации и гражданской авиации Греции, в ней приняли участие сотрудники, руководители более 30 авиационных администраций и представители различных организаций.
В ходе встречи была изучена международная практика применения и внедрения стандартов ИКАО «Упрощение формальностей».