“O‘zaviatsiya” agentligiga IKAO tomonidan xalqaro tajribaga ega yuqori malakali xorijiy konsultant-ekspertlar ajratish bo‘yicha kelishuv imzolandi
O‘zbekiston Respublikasi Xalqaro fuqaro aviatsiyasi tashkilotiga (IKAO) doimiy aʼzo bo‘lib, tashkilot oldida olgan majburiyatlarini bajarish maqsadida fuqaro aviatsiyasi faoliyati IKAO standartlari asosida amalga oshiriladi.
O‘zbekistonda fuqaro aviatsiyasi sohasida Hukumatimiz tomonidan amalga oshirilayotgan ijobiy o‘zgarishlarni inobatga olgan holda,xozirgi kunda IKAO bilan o‘zaro hamkorlik yangi bosqichga o‘tmoqda.
Jumladan, joriy yilning 24 sentyabr kuni IKAO Assambleyasining navbatdagi sessiyasi doirasida “O‘zaviatsiya” agentligiga IKAO tomonidan xalqaro tajribaga ega yuqori malakali xorijiy konsultant-ekspertlarni ajratish bo‘yicha kelishuv imzolandi.
Kelishuv IKAO Bosh Kotibi Xuan Karlos Salazar hamda “O‘zaviatsiya” agentligidirektori Tohir Nazarov tomonidan imzolandi.

ИКАО подписало соглашение о выделении Агентству "Узавиация" высококвалифицированных иностранных консультантов-экспертов с международным опытом
Республика Узбекистан является постоянным членом Международной организации гражданской авиации (ИКАО) и в целях выполнения своих обязательств перед организацией деятельность гражданской авиации осуществляется на основе стандартов ИКАО.
Учитывая позитивные изменения, осуществляемые Правительством Узбекистана в сфере гражданской авиации, сотрудничество с ИКАО в настоящее время переходит на новый уровень.
В частности, 24 сентября текущего года в рамках очередной сессии Ассамблеи ИКАО было подписано соглашение о выделении ИКАО высококвалифицированных иностранных консультантов-экспертов с международным опытом в Агентство "Узавиация."
Соглашение подписали Генеральный секретарь ИКАО Хуан Карлос Салазар и директор агентства "Узавиация" Тохир Назаров.