“Oila va jamoa bilan sayohatga chiqish kuni”
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 15-maydagi PF–87-son Farmoniga muvofiq, har oyning ikkinchi haftasi “Oila va jamoa bilan sayohatga chiqish kuni” sifatida nishonlanmoqda.
Shu munosabat bilan “O‘zaviatsiya” agentligi xodimlari va ularning oila a’zolari uchun Xorazm viloyatining Xiva shahriga madaniy-ma’rifiy sayohat tashkil etildi.
Sayohat davomida ishtirokchilar qadimiy Xiva shahrining betakror me’moriy yodgorliklari, boy madaniy merosi hamda Xorazmning so‘lim tabiat manzaralari bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Bu sayohat xodimlar uchun maroqli dam olish imkonini yaratdi, shu bilan birga milliy g‘urur va vatanparvarlik tuyg‘ularini yanada kuchaytirdi.

«День путешествия с семьей и командой»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 15 мая 2025 года No УП-87, вторая неделя каждого месяца отмечается как "День путешествия с семьей и коллективом."
В связи с этим для сотрудников Агентства «Узавиация» и членов их семей была организована культурно-просветительская поездка в город Хиву Хорезмской области.
В ходе экскурсии участники смогли ознакомиться с уникальными архитектурными памятниками древнего города Хивы, богатым культурным наследием и живописными природными пейзажами Хорезма.
Эта поездка предоставила сотрудникам возможность для приятного отдыха, одновременно укрепляя чувство национальной гордости и патриотизма.