"Turkish Airlines" aviakompaniyasi yangi yo‘nalishlarda muntazam aviaqatnovlarni amalga oshirish uchun ruxsatnoma oldi
"O‘zaviatsiya" agentligi tomonidan 2021 yil 15 aprelda Turkiya Respublikasining "Turkish Airlines" aviakompaniyasiga Istanbul-Urganch-Istanbul va Istanbul-Farg‘ona-Istanbul yo‘nalishlarida O‘zbekiston Respublikasiga muntazam aviaqatnovlarni amalga oshirish uchun ruxsatnoma berildi.
"Turkish Airlines" aviakompaniyasi 2006 yil 28 sentabrdagi 27-K sonli ekspluatatsion ruxsatnomaga ega bo‘lib, Istanbul-Toshkent-Istanbul va Istanbul-Samarqand-Istanbul yo‘nalishlari bo‘yicha muntazam aviaqatnovlarni amalga oshiradi.

Авиакомпания “Turkish Airlines” получила разрешения на выполнение регулярных полетов по новым направлениям
Агентством «Узавиация» 15 апреля 2021 года было выдано разрешение на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан авиакомпании «Turkish Airlines» Республики Турция по маршрутам Стамбул- Ургенч-Стамбул и Стамбул-Фергана-Стамбул.
Авиакомпания «Turkish Airlines» имеет Эксплуатационное Разрешение № 27-К от 28 сентября 2006 года на выполнение регулярных полетов по маршрутам Стамбул-Ташкент-Стамбул и Стамбул-Самарканд-Стамбул.