Savolnomani tasdiqlash to‘g‘risida
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 15 sentyabrdagi “Tadbirkorlik sub‘yektlari uchun ma‘muriy va soliq yukini yanada kamaytirish, biznesning qonuniy manfaatlarini himoya qilish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6314-sonli Farmonida belgilangan topshiriqlarini o‘z vaqtida amalga oshirish maqsadida, “O‘zaviatsiya” agentligi tomonidan tekshirish bo‘yicha savolnomalar  ishlab chiqildi.
Savolnoma O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi tadbirkorlik sub’yektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha Vakil bilan kelishildi, “O‘zaviatsiya” agentligi direktori tomonidan tasdiqlandi va “O‘zaviatsiya” agentligining rasmiy web-saytiga joylashtirildi.

Об утверждении вопросника
В целях обеспечения своевременной реализации Указа Президента Республики Узбекистан от 15 сентября 2021 года УП-6314 «О мерах по дальнейшему снижению административной и налоговой нагрузки для субъектов предпринимательства, совершенствованию системы защиты законных интересов бизнеса», Агентством «Узавиация» был разработан вопросник  по проверке деятельности субъектов предпринимательства.
Вопросник согласован с Уполномоченным при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства, утверждён директором Агентства «Узавиация и  размещён на официальном web-сайте Агентства «Узавиация».