Aeronavigatsion xizmatlar uchun tariflar o‘zgardi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 30 apreldagi PQ-5100-sonli  «Fuqaro aviatsiyasi korxonalarini transformatsiya  qilish va qo‘llab-quvvatlash  chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi Qarorining 12-bandi  bilan «O‘zaeronavigatsiya» Markazi Davlat Unitar Korxonasiga chet el aviakompaniyalarga xizmatlarni ko‘rsatish (eksport) uchun narxlarni xorijiy valyutada  belgilashga ruxsat berilgan.
2021 yil 1-iyundan boshlab O‘zbekiston Respublikasi aeroportlarida qo‘nish bilan parvozlarni amalga oshiruvchi, O‘zbekiston Respublikasining norezidentlari – aviakompaniyalari uchun Havodagi Harakatga Xizmat ko‘rsatish (HHX) xabarnomalarini va flayt-planlarni  ishlanishi uchun tariflar va  aerodrom rayonidagi aeronavigatsion xizmatlari uchun tariflar, erkin - konvertatsiya qilinadigan valyutada nashr etiladi va quyidagi miqdorlarda belgilanadi:
• Aerodrom rayonida yo‘nalish (yaqinlashuvi) bo‘yicha aeronavigatsion xizmatlari 50 AQSH dollari (QQS hisobga olinmasdan);
• Havo kemasini  uchish  / qo‘nishini  ta’minlash vaqtida aeronavigatsion xizmatlari - havo kemasining maksimal ko‘tarilish vaznining har bir tonnasi uchun 5 AQSH dollari (QQS hisobga olinmasdan);

Сменились тарифы за аэронавигационное обслуживание
Пунктом 12 Постановления Президента Республики Узбекистан от 30.04.2021г. за № ПП-5100 «О мерах по трансформации и поддержке предприятий гражданской авиации» ГУП Центр «Узаэронавигация» разрешено установление цен за оказание услуг (экспорт) иностранным авиакомпаниям в иностранной валюте.
С 01 июня 2021 года тарифы за аэронавигационное обслуживание в районе аэродрома и тарифы за обработку флайт – планов и сообщений ОВД для авиакомпаний – нерезидентов Республики Узбекистан, выполняющих полеты с посадками в аэропорты Республики Узбекистан, публикуются в свободно – конвертируемой валюте и устанавливаются в следующих размерах:
- Аэронавигационное обслуживание на маршруте (подходе) в районе аэродрома 50 долларов США (без учета НДС);
- Аэронавигационное обслуживание при обеспечении взлета / посадки воздушного судна – 5 долларов США (без учета НДС) за каждую тонну максимальной взлетной массы воздушного судна;